Iran england               شرکت تدبیر نوین سازان                          fb  twitter instagram telegram linkedin

 • خانه
 • تکنولوژی
 • لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن در سیستم های ثقلی

لوله پلی اتیلن در سیستم های ثقلی

لوله پلی اتیلن مورد استفاده در جمع آوری ثقلی فاضلاب و آبهای سطحی  نیاز به مقاومت بالا در مقابل مایعات خورنده و مقاومت حلقوی بهینه در برابر بارهای وارده دارد . در سال 1956 باوکو با نو آوری خاصی وارد بازار سیستم لوله گذاری ساخته شده از پلی اتیلن، پلی پروپیلن و دیواره خارجی ساختارمند کرتیوب دار شد. لوله پلی اتیلن دوجداره کرتیوب دار شرکت تدبیر نوین سازان برای انواع شرایط نصب در پروژه های مختلف طراحی و استفاده میشوند. مهمترین مساله تلاش مهندسین شرکت در جهت تامین تمامی قطعات مورد نیاز پروژه از جنس یکسان پلی اتیلن میباشد. در این تکنولوژی برای انتفال هر گونه سیال که بصورت ثقلی( نظیر فاضلاب ) تلاش میشود  که تمامی قطعات مانند لوله ، سه راه ، زانو ، منهول پلی اتیلن و سپتیک تانک و اتصالات بصورت کاملاً یکپارچه همراه با پیش بینی تمامی مسائل اجرائی ارائه گردد.

پروژه مسیل گلستان

این پروژه جهت انتقال آب های سطحی وارده از جنوب شرقی تبریز ( مسیل گلستان ) به جاده ائل گلی می باشد. طول مسیر نزدیک به 2 کیلومتر بوده و در مسیر پرتردد و تفریحی پارک ائل گلی واقع شده  است. در طراحی اولیه باکس بتنی پیش ساخته در قطعات به ابعاد 2 متر در 2 متر طراحی شده بود. با توجه به ترافیک مسیر، سنگینی قطعات پیش ساخته در حدود 12 تن و وجود عوارض تأسیساتی، اجرای پروژ ه بسیار سخت به نظر می رسید. لوله پلی اتیلن با توجه به سبکی، سهولت نصب و همچنین مشخصات هیدرولیکی گزینه ای مناسب برای جایگزینی بتنی به شمار آمد.

کاربرد لوله پلی اتیلن درسیستم مخازن نگهدارنده

کاربرد لوله پلی اتیلن درسیستم مخازن نگهدارنده 
سیستم   -   اجزاء   -   خصوصیات 
انواع مختلف طراحى ها بر اساس استانداردهاى ATV-A 117 ،  و ATV-A 128 آلمان مى باشند. این نوعها اساساً بصورت ملحق شده در سیسم اصلى مجراى فاضلاب یا بصورت سیستم انشعاب فرعى بکار مى روند. موارد استفاده از مخزنهاى نگهدارى عبارتند از :
- لگن جمع آوری
- عبور از لگن با لبریز شدن
- لگن هاى ردیفی
- مخزن نگهدارى با خالى کردن در دهانه یا مجراى خارجی
- مخزنهاى موازى یا باترى ذخیره سیستمهاى مخزن ذخیره پلی اتیلن از اجزاى جداگانه اى تشکیل یــــافته اند. 
دامنه اى از اجزاى استاندارد، از لوله هاى ساده گرفته تا دریچه هاى آدم رو، شامل تاسیساتى که تا قطر 300 میلیمتر نیز ارایه مى گردند، وجود دارد. براى کاربرد هاى مختلف، سیستم هاى کاملى را در انبار داریم. در زیر لیستى از اجزاى استاندارد را مشاهده مى کنید:
دریچه هاى آدم رو و اطاقک بازرسی
 • شفت هاى تلمبه زنى
 • شفت هاى تخلیه
 • سرریز مرکزى
 • تخلیه افقی
 • سرریز یک طرفى
 • سرریز از هر دو طرف دریچه تخلیه عنصر مرکزى مخازن ذخیره سیلاب هستند. محصولات ما با استفاده از پلاستیک، در صورت بکارگیری، هم از لحاظ هزینه کلى تاسیسات و هم از لحاظ تعمیر و نگهدارى مخازن ذخیره سیلاب مفید هستند. 

شریک خارجى ما با همکارى دانشگاه اسن آلمان، طرح هیدرولیکى، لوله پلی اتیلن را براى سرریز هاى مرکزى ساخت. سرعت تخلیه فاضلاب براى کاهش رسوبات و اجسام جامدى که مانع تخلیه مناسب هستند، تحت تاثیر نحوه طراحى مى باشد.در مقایسه با تخلیه هاى افقی، سرریز یک طرفى یا دو طرفى جایگزین باصرفه اى است که براى حجم هاى کم تخلیه مناسب است. 
                                                         seitueberl1                   beidsueberl1

entlastschacht1


entlastschacht2stauraumbsp1

groessenvergleich

   

 

کاربرد لوله پلی اتیلن درسیستم لوله های فاضلابی

کاربرد لوله پلی اتیلن درسیستم لوله های فاضلابی 

 1.      آداپتور دیوارى
 2. لوله پلی اتیلن فاضلاب
 3.      اتصال خانگى
 4. لوله پلی اتیلن آداپتور
 5.      سوکت دوگانه
 6.  اتصالات لوله پلی اتیلن مواد

لوله هاى فاضلابى لوله هایى از جنس لوله پلی اتیلن دوجداره کرتیوب دار HDPE  بوده و در اندازه هاى 6 متر (استاندارد) قابل ارائه مى باشند. به لطف انعطاف‌پذیرى تولید ، لوله پلی اتیلن هاى تولیدى قابل عرضه براى تمامى شرایط جاسازى و تمامى کلاسهاى مقاومت حلقوى مى باشد. اندازه قطرها براى لوله پلی اتیلن هاى تولیدى بین 300 تا 3500 میلیمتر و یکسان با قطر داخلى لوله ها مى باشد. 
براى متصل نمودن لوله پلی اتیلن ها یا سایر مواد قابل انعطاف با مواد یا محلهاى سفتى مانند دیوار انواع متفاوتى از آداپتورهاى دیوارى کرتیوب دار وجود دارد. در سمت چپ مى توانید تکه اى کوچک از آن را که حلقه اى پلاستیکى دارد مشاهده نمایید. 
اتصال خانگى لوله پلی اتیلن دوجداره کرتیوب دار قابل ارائه همراه با حلقه پلاستیکى یا بصورت جوش خورده مى باشد. در هر دو حالت، در لوله پلی اتیلن اتصال خانگى مى توان از اتصالات یا سایر لوازم موجود براى متصل کردن آن به قطعاتى از جنسى بغیر از HDPE استفاده نمود. 
لوله هاى آداپتور کرتیوب دار که سیستم bauku-easy cut نیز نامیده مى شوند، بمنظور تولید لوله هاى آداپتور دقیق مورد استفاده در محلهاى کار طراحى شده و در جاهایى که استفاده از اندازه استاندارد لوله پلی اتیلن غیر ممکن مى باشد کارایى فراوانى دارند. کیفیت تکنولوژى اتصال دهنده ها مشخص کننده کیفیت کل سیستم لوله پلی اتیلن مى باشد و به همین دلیل است که در این مرحله هیچ تسامحى قابل قبول نیست و براى هر عملیات از بهترین امکانات بهره جسته می‌شود

اتصال حلقه پلاستیکی 

این نوع اتصال قابل تولید در قطرهاى 300 تا 1200 میلیمترمیباشد. حلقه پلاستیکى در این حالت بطور موثرى از تاثیر عوامل خارجى و آسیب دیدگى محافظت مى شود. این نوع روش اتصال ارزانتر بوده و نصب آن بسیار آسان مى باشد. 

اتصال جوش اکستروژنی

جوشکارى لوله ها بر اساس DVS 2209 ، بخش 1 و با متد I ، II یا III انجام مى پذیرد. بر حسب سایز قطرى امکان جوشکارى از بیرون ، داخل یا هر دو طرف وجود دارد. از این روش اتصال مى توان براى تمامى قطرها استفاده نمود. این روش داراى بهترین کیفیت مى باشد که در طى 50 سال به اثبات رسیده است. 

جوش الکتروفیوژن

در این روش به ساکت الکترود  اضافه گردیده و ساکت و اسپیگوت با هم به نقطه ذوب مى رسند. از این روش در قطرهاى 300 تا 1800 میلیمتر استفاده مى شود.محصولات کرتیوب دار از لوله با چگالى بالا (HDPE) ساخته مى شوند. ویژگیهاى برجسته HDPE دلیل اصلى مورد استفاده قرار گرفتن این مواد در لوله هاى آب آشامیدنى ، گاز و بسیارى كاربردهاى دیگر مى باشد. همچنین در جاهاى حساس دیگرى مانند دفع زباله امنیت سلامت انسان و طبیعت را تضمین مى نماید.از سال 1384 شرکت تدبیر نوین سازان به تولید لوله پلی اتیلن هاى کرتیوب دار سیاه رنگ پرداخته است. رنگ روشنتر لوله های کرتیوب دار پاسخى است که این شرکت با نیازهاى در حال تغییر مشتریان خود مى دهد. رنگ داخلى لوله ها باعث سهولت بازرسى با دوربین و تعمیرات و نگهدارى شده است. علاوه بر این لوله ها دیگر بمیزان قبل گرماى خورشید را جذب نکرده و بدین علت از میزان تغییر شکل آنها بخاطر نور خورشید بسیار کاسته شده است.

 

 

برچسب ها: لوله پلی اتیلن, کرتیوب دار, لوله, دوجداره, پلی اتیلن

چاپ